RG3216N-1052-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1052-B-T1
Description
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Resistance :
10.5kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
RG
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
508μm
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
125mW