RCP1206W47R0GWB
Mfr.Part #
RCP1206W47R0GWB
Description
RES SMD 47 OHM 2% 2.4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
2.4W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Resistance :
47Ohms
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Width :
1.524mm
Max Power Dissipation :
11W
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Length :
3.0988mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Datasheets
RCP1206W47R0GWB
Vishay / Dale RCP1206W47R0GWB
RCP Series, Thick Film, 47Ohms, 2.4W, ±2%, -65°C~155°C