QS123XXHY220
Mfr.Part #
QS123XXHY220
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 220V
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Luminous Intensity :
380 mcd
REACH SVHC :
No SVHC
Termination :
Wire Leads
Panel Cutout Shape :
Round
Series :
QS
Viewing Angle :
45°
Lens Size :
14.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
28.5mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Lamp Color :
Yellow
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Forward Current :
3mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Ratings :
AC
HTS Code :
Current Rating :
3mA
Type :
LED
Forward Voltage :
2V
Operating Supply Voltage :
220V
Voltage - Rated :
220V
Max Operating Temperature :
85°C