QS121XXHB110
Mfr.Part #
QS121XXHB110
Description
INDICATOR 12MM FIXED HI BLU 110V
Stock
99
In Stock :
99
Product Category :
Mount :
Snap in
Viewing Angle :
45°
Termination :
Solder
Forward Current :
6mA
Length :
28.5mm
Operating Supply Voltage :
110V
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Ratings :
AC
Lens Style :
Round with Flat Top
Luminous Intensity :
1.6 cd
Current Rating :
6mA
Lamp Color :
Blue
Max Operating Temperature :
85°C
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1600mcd
Min Operating Temperature :
-30°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lens Size :
14.00mm Dia
Voltage - Rated :
110V
Panel Cutout Shape :
Round
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Forward Voltage :
3.3V