QS121XXHW220
Mfr.Part #
QS121XXHW220
Description
INDICATOR 12MM FIXED HI WHT 220V
Ratings :
AC
Diffused
Termination Style :
Solder Lug
Forward Voltage :
3.3V
Min Operating Temperature :
-30°C
REACH SVHC :
No SVHC
Type :
LED
Millicandela Rating :
2500mcd
Length :
28.5mm
Lamp Color :
White
Voltage - Rated :
220V
Solder
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Supply Voltage :
220V
Forward Current :
3mA
Luminous Intensity :
2.5 cd
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
HTS Code :
Mount :
Snap in
Max Operating Temperature :
85°C
Current Rating :
3mA
Lens Size :
14.00mm Dia