QS121XXHO110
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QS121XXHO110
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 110V
Stock
71
In Stock :
71
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Forward Voltage :
2.2V
Termination :
Solder
Forward Current :
6mA
Panel Cutout Shape :
Round
Luminous Intensity :
4.1 cd
Lamp Color :
Orange
Lens Style :
Round with Flat Top
REACH SVHC :
No SVHC
Lens Size :
14.00mm Dia
Viewing Angle :
45°
Min Operating Temperature :
-30°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current Rating :
6mA
Ratings :
AC
Length :
28.5mm
Series :
QS
Lens Transparency :
Diffused
Type :
LED
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Max Operating Temperature :
85°C
HTS Code :
Voltage - Rated :
110V