QS121XXG24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QS121XXG24
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 12MM FIXED GR 24V SLDR
Stock
98
In Stock :
98
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
24V
Lens Size :
14.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Lens Transparency :
Diffused
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
LED
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Length :
38.5mm
HTS Code :
Series :
QS
Luminous Intensity :
20 mcd
Lens Style :
Round with Flat Top
Viewing Angle :
30°
Current Rating :
20mA
Forward Current :
20mA
REACH SVHC :
No SVHC
Forward Voltage :
2.2V