QS121XXHG220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QS121XXHG220
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 220V
Stock
141
In Stock :
141
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Min Operating Temperature :
-30°C
Type :
LED
Series :
QS
Operating Supply Voltage :
220V
Millicandela Rating :
1200mcd
Current Rating :
3mA
Mount :
Snap in
Ratings :
AC
Termination Style :
Solder Lug
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Forward Voltage :
3.3V
Lens Style :
Round with Flat Top
REACH SVHC :
No SVHC
Lens Size :
14.00mm Dia
Termination :
Solder
Voltage - Rated :
220V
Panel Cutout Shape :
Round
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lens Transparency :
Diffused
Lamp Color :
Green
Viewing Angle :
45°
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Forward Current :
3mA
Length :
28.5mm
Max Operating Temperature :
85°C