QS123XXHO110
Mfr.Part #
QS123XXHO110
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 110V
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Current Rating :
6mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
4100mcd
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Size :
14.00mm Dia
HTS Code :
Luminous Intensity :
4.1 cd
Length :
28.5mm
Lens Style :
Round with Flat Top
Forward Voltage :
2.2V
Panel Cutout Shape :
Round
Operating Supply Voltage :
110V
Lamp Color :
Orange
Voltage - Rated :
110V
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Snap in
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Forward Current :
6mA
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
45°
Series :
QS
Ratings :
AC
Min Operating Temperature :
-30°C
Lens Transparency :
Diffused
Max Operating Temperature :
85°C