QS121XXR24
Mfr.Part #
QS121XXR24
Description
INDICATOR 12MM FIXED RD 24V SLDR
Stock
88
In Stock :
88
No SVHC
Termination :
Solder
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (11.94mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Length :
28.5mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Forward Current :
20mA
Min Operating Temperature :
-30°C
Luminous Intensity :
25 mcd
Lens Size :
14.00mm Dia
Voltage - Rated :
24V
Lamp Color :
Red
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
85°C
Forward Voltage :
2V
Viewing Angle :
30°
Ratings :
DC
Current Rating :
20mA