PWR6327W2200JE
Mfr.Part #
PWR6327W2200JE
Description
RES SMD 220 OHM 5% 3W 6327
Depth :
6.9mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Construction :
Epoxy Resin
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
273V
Max Power Dissipation :
3W
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.268 6.80mm
Resistance :
220Ohm
Size / Dimension :
0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
Power Rating :
3W
Tolerance :
±5%
Height :
6.8072mm