PU2512FKM130R005L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PU2512FKM130R005L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.005 OHM 1% 4W 2512
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
4W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
PU
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Composition :
Metal Element
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Resistance :
5mOhm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
PU2512FKM130R005L
YAGEO PU2512FKM130R005L
PU Series, Metal Element, 5mOhm, 4W, ±1%, -65°C~170°C