PLG1A122MDO1TD
Mfr.Part #
PLG1A122MDO1TD
Description
CAP ALUM POLY 1200UF 20% 10V T/H
Stock
989
In Stock :
989
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
2015
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Polarity :
Polar
Ripple Current :
6.2A
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm
Ripple Current @ High Frequency :
6.2A @ 100kHz
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
1200μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Datasheets
PLG1A122MDO1TD
Nichicon PLG1A122MDO1TD
1200μF ±20% Radial, Can 0.512 13.00mm Tape & Box (TB) 9mOhm PLG Through Hole Polymer General Purpose