PCS1A330MCL1GS
Mfr.Part #
PCS1A330MCL1GS
Description
CAP ALUM POLY 33UF 20% 10V SMD
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
100μA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Polarity :
Polar
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.3A @ 100kHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tan Delta :
Ripple Current :
1.3A
Surface Mount Land Size :
0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Resistance :
40mOhm
HTS Code :
Voltage :
10V
Height :
6mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Diameter :
5mm