PFR02S-3921-FNH
Mfr.Part #
PFR02S-3921-FNH
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/32W 01005
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Resistance :
3.92kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Series :
PFR02S
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
PFR02S-3921-FNH
Delta Electronics PFR02S-3921-FNH
PFR02S Series, Thick Film, 3.92kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C