PFR02S-102-FNH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PFR02S-102-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1K OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
1kOhm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Composition :
Thick Film
Series :
PFR02S
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Datasheets
PFR02S-102-FNH
Delta Electronics PFR02S-102-FNH
PFR02S Series, Thick Film, 1kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C