PCJ0E821MCL6GS
Mfr.Part #
PCJ0E821MCL6GS
Description
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V SMD
Stock
890
In Stock :
890
Length :
9mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Height :
8mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tan Delta :
0.12
Published :
2009
Polarity :
Polar
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.26A @ 100kHz
Diameter :
8mm
Ripple Current :
4.26A
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Leakage Current :
0.41mA
Capacitance :
820µF
Width :
8.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2.5V
HTS Code :
Size Code :
3333
Datasheets
PCJ0E821MCL6GS
Nichicon PCJ0E821MCL6GS
820μF ±20% Radial, Can - SMD 0.315 8.00mm Tape & Reel (TR) 12mOhm PCJ Surface Mount Polymer General Purpose