MXJFJJI16M0
Mfr.Part #
MXJFJJI16M0
Description
HC49S 20PF 50/50PPM -40/85C 16M
Stock
520
In Stock :
520
Load Capacitance :
20pF
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
16 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms