MXJFHJC24M576
Mfr.Part #
MXJFHJC24M576
Description
HC49S 20PF 30/50PPM -20/70C 24.
Load Capacitance :
20pF
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Series :
MXJ
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
24.576 MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency Tolerance :
±30ppm