MSR1-0R05F1
Mfr.Part #
MSR1-0R05F1
Description
RES 0.05 OHM 1% 1W RADIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Resistance :
50mOhm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Height :
7.5946mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
7 Weeks
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Datasheets
MSR1-0R05F1
Riedon MSR1-0R05F1
50mOhm, Metal Element,