MCW0406MD1431BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD1431BP100
Description
RES SMD 1.43K OHM 1/4W 0604 WIDE
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
1.43kOhms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Tape and Reel (TR)
Vishay MCW0406MD1431BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 1.43kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C