M55342K11B24K0RWSV
Mfr.Part #
M55342K11B24K0RWSV
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES SMD 24K OHM 5% 1/20W 0402
Tolerance :
±5%
Height :
762μm
Packaging :
Tray
Width :
635μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.040Lx0.025W 1.02mmx0.64mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
1.016mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM0402
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
24kOhms
Vishay M55342K11B24K0RWSV
Military, MIL-PRF-55342, RM0402 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~150°C