M55342K09B82J0RWSV
Mfr.Part #
M55342K09B82J0RWSV
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±5%
Thin Film
Length :
6.5786mm
Resistance :
82Ohms
Width :
3.1496mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay M55342K09B82J0RWSV
Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 82Ohms, 1W, ±5%, -55°C~150°C