M55342K09B100JRWSV
Mfr.Part #
M55342K09B100JRWSV
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Construction :
RECTANGULAR
Feature :
Military, Non-Inductive
Packing Method :
WAFFLE PACK
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, NON-INDUCTIVE
Pbfree Code :
No
Packaging :
Tray
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Resistance :
100Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay M55342K09B100JRWSV
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Military, MIL-PRF-55342, RM2512 Series, Thin Film, 100Ohm, ±5%, -55°C~150°C