M55342H06B154ERWI
Mfr.Part #
M55342H06B154ERWI
Description
M55342H 50PPM 0705 154K 1% R WI
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
0.15 W
Resistance Tolerance :
1
Resistor Type :
High Reliability
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Resistance :
154kOhm
Tolerance :
1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Datasheets
M55342H06B154ERWI
Vishay M55342H06B154ERWI
High Reliability 154kOhm, 1%,