M55342E12B374ARTS
Mfr.Part #
M55342E12B374ARTS
Description
M55342E 25PPM 0603 374 0.1% R TS
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
1W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Resistance :
374Ohm
Length :
1.63mm
Military Standard :
MIL-PRF-55342
Packaging :
Tape and Reel
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Width :
813μm
Thickness :
254μm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
M55342E12B374ARTS
Vishay M55342E12B374ARTS
Thin Film, 374Ohm, 0.1%,