M55342E12B36B0RT5
Mfr.Part #
M55342E12B36B0RT5
Description
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
36kOhms
Length :
1.6256mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
M55342E12B36B0RT5
Vishay M55342E12B36B0RT5
Military, MIL-PRF-55342, RM0603 Series, Thin Film, 36kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C