M55342E12B15B0R5T
Mfr.Part #
M55342E12B15B0R5T
Description
M55342E 25PPM 0603 15K 0.1% R 5T
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
0.1 W
Product Status :
Active
Resistance Tolerance :
0.1
Resistor Type :
High Reliability
Base Product Number :
M55342
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance :
15 kOhm
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
M55342E12B15B0R5T
Vishay M55342E12B15B0R5T
High Reliability * Series, 15 kOhm,