M55342E12B150BRT0
Mfr.Part #
M55342E12B150BRT0
Description
M55342E 25PPM 0603 150K 0.1% R T
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance Tolerance :
0.1
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
M55342
Product Status :
Active
Series :
Resistance :
150 kOhm
Resistor Type :
High Reliability
Power Rating :
0.1 W
Datasheets
M55342E12B150BRT0
Vishay M55342E12B150BRT0
High Reliability * Series, 150 kOhm,