KRL2012E-M-R009-F-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KRL2012E-M-R009-F-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Datasheet
Download
Description
RES 0.009 OHM 1W 0805 WIDE
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
500μm
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Metal Foil
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Published :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Weight :
5.499807mg
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Series :
KRL
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
9mOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm