DEJF3E2472ZB3B
Mfr.Part #
DEJF3E2472ZB3B
Description
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL
Stock
10
In Stock :
10
Tolerance :
-20% +80%
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
4700pF
Depth :
4mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Length :
8mm
Lead Pitch :
7.5mm
Packaging :
Bulk
Size Code :
3216
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
250V
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Datasheets
DEJF3E2472ZB3B
Murata Electronics DEJF3E2472ZB3B
DEJ 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJF3E2472ZB3B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.315Dia 8.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is E.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEJF3E2472ZB3B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm