DEJF3E2472ZA3B
Mfr.Part #
DEJF3E2472ZA3B
Description
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
7.5mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
-20% +80%
Capacitance :
4700pF
Depth :
4mm
Package / Case :
Radial, Disc
Voltage :
250V
Length :
8mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Datasheets
DEJF3E2472ZA3B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEJF3E2472ZA3B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~85°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Disc, Voltage:250V, DEJF3E2472ZA3B pinout, DEJF3E2472ZA3B datasheet PDF, DEJF3E2472ZA3B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEJF3E2472ZA3B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEJF3E2472ZA3B
DEJ 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJF3E2472ZA3B Overview
This device's program size/dimension is 0.315Dia 8.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEJF3E2472ZA3B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm