DEJF3E2103ZN2A
Mfr.Part #
DEJF3E2103ZN2A
Description
CAP CER 10000PF 250VAC RADIAL
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Length :
11mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
-20% +80%
Lead Diameter :
600 µm
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
4mm
HTS Code :
Lead Spacing :
0.287 7.30mm
Datasheets
DEJF3E2103ZN2A
Murata Electronics DEJF3E2103ZN2A
DEJ 10000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.433Dia 11.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJF3E2103ZN2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm.This coefficient equals E indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEJF3E2103ZN2A Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm