DEBF33D472ZN2A
Mfr.Part #
DEBF33D472ZN2A
Description
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL
Voltage :
2kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
-20% +80%
Material :
yes
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
5mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Length :
9mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Straight
Datasheets
DEBF33D472ZN2A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D472ZN2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:2kV, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-25°C~85°C, Package / Case:Radial, Disc, DEBF33D472ZN2A pinout, DEBF33D472ZN2A datasheet PDF, DEBF33D472ZN2A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D472ZN2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBF33D472ZN2A
DEB 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBF33D472ZN2A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.354Dia 9.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is F.Powered by voltage of 2kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5mm.
DEBF33D472ZN2A Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV