DEBF33D103ZB3B
Mfr.Part #
DEBF33D103ZB3B
Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Ceramic Capacitors
Length :
12mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
10000pF
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Tolerance :
-20% +80%
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage :
2kV
Lead Pitch :
7.5mm
Composition :
Ceramic
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Depth :
5mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Datasheets
DEBF33D103ZB3B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D103ZB3B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:2kV, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Disc, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-25°C~85°C, DEBF33D103ZB3B pinout, DEBF33D103ZB3B datasheet PDF, DEBF33D103ZB3B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D103ZB3B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBF33D103ZB3B
DEB 10000pF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.472Dia 12.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBF33D103ZB3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.472Dia 12.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is F.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 2kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEBF33D103ZB3B Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV