DEBF33D472ZB2B
Mfr.Part #
DEBF33D472ZB2B
Description
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Composition :
Tolerance :
-20% +80%
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
4700pF
Depth :
5mm
Lead Pitch :
5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Length :
9mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
DEBF33D472ZB2B
Murata Electronics DEBF33D472ZB2B
DEB 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBF33D472ZB2B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.354Dia 9.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is F.Powered by voltage of 2kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5mm.
DEBF33D472ZB2B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV