DEBF33D102ZP2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEBF33D102ZP2A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
High Voltage
Lead Style :
Straight
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
DEB
Temperature Coefficient :
F
Packing Method :
Ammo Pack
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Multilayer :
yes
Package / Case :
Radial, Disc
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Lead Diameter :
600 µm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material :
Ceramic
Mounting Type :
Through Hole
Voltage :
2kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
5mm
Tolerance :
-20% +80%
Lead Pitch :
5mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Terminal Shape :
Wire
Temperature Characteristics Code :
F
Termination :
Radial
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Size Code :
HTS Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
DEBF33D102ZP2A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D102ZP2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Disc, Operating Temperature:-25°C~85°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:2kV, Number of Terminations:2, DEBF33D102ZP2A pinout, DEBF33D102ZP2A datasheet PDF, DEBF33D102ZP2A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D102ZP2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBF33D102ZP2A
DEB 1000pF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBF33D102ZP2A Description
DEBF33D102ZP2A Features
Operating temperature range: -25℃~ +85℃
Capacitance: 33*10² = 3300pF
Lead code: Vertical crimp long type
Packing style code: Ammo Pack
Voltage Rating DC:  2 kVDC
Lead Diameter: 0.6 mm