DEBF33D103ZA2B
Mfr.Part #
DEBF33D103ZA2B
Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Tolerance :
-20% +80%
Depth :
5mm
Capacitance :
10000pF
Mounting Type :
Through Hole
Composition :
Ceramic
Packaging :
Bulk
Voltage :
2kV
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Datasheets
DEBF33D103ZA2B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D103ZA2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Disc, Mounting Type:Through Hole, Voltage:2kV, Operating Temperature:-25°C~85°C, DEBF33D103ZA2B pinout, DEBF33D103ZA2B datasheet PDF, DEBF33D103ZA2B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D103ZA2B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DEB 10000pF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.472Dia 12.00mm -25°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBF33D103ZA2B Overview
A 0.472Dia 12.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is F.This device can operate on voltage - Rated DC of 2kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBF33D103ZA2B Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV