DEBF33D103ZN3A
Mfr.Part #
DEBF33D103ZN3A
Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Through Hole
Lead/Base Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
10000pF
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Length :
12mm
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
5mm
Lead Style :
Formed Leads
Size Code :
Voltage :
2kV
REACH SVHC :
No SVHC
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Finish :
Tin (Sn)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
-20% +80%
Datasheets
DEBF33D103ZN3A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D103ZN3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Operating Temperature:-25°C~85°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:2kV, Package / Case:Radial, Disc, DEBF33D103ZN3A pinout, DEBF33D103ZN3A datasheet PDF, DEBF33D103ZN3A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D103ZN3A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBF33D103ZN3A
DEB 10000pF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.472Dia 12.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBF33D103ZN3A Overview
This device's program size/dimension is 0.472Dia 12.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 2kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBF33D103ZN3A Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV