DEBF33D472ZA2B
Mfr.Part #
DEBF33D472ZA2B
Description
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead/Base Style :
Formed Leads
Composition :
Ceramic
Capacitance :
4700pF
Lead Free :
Lead Free
Depth :
5mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Style :
Formed Leads
Tolerance :
-20% +80%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage :
2kV
Lead Pitch :
5mm
Lead Length :
25mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
DEBF33D472ZA2B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D472ZA2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~85°C, Package / Case:Radial, Disc, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Voltage:2kV, DEBF33D472ZA2B pinout, DEBF33D472ZA2B datasheet PDF, DEBF33D472ZA2B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBF33D472ZA2B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBF33D472ZA2B
DEB 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBF33D472ZA2B Overview
This device's program size/dimension is 0.354Dia 9.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 2kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBF33D472ZA2B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV