DE2E3SA152MN3AX02F
Mfr.Part #
DE2E3SA152MN3AX02F
Description
CAP CER 1500PF 300V RADIAL
Stock
840
In Stock :
840
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
300VAC
Ratings :
X1, Y2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Series :
DE2
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
1500pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Murata Electronics DE2E3SA152MN3AX02F
DE2 1500pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc