DE2E3KH332MA3B
Mfr.Part #
DE2E3KH332MA3B
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Dielectric Material :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
250V
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Pitch :
7.5mm
Mount :
Through Hole
Voltage :
250V
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e2
Lead Diameter :
600 µm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Characteristics Code :
E
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Bulk
Safety
Radiation Hardening :
No
Lead Length :
25mm
Depth :
7mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
3300pF
Series :
KH
Lead Style :
Formed Leads
Number of Pins :
2
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Ratings :
X1, Y2
Multilayer :
yes
Termination :
Radial
Datasheets
DE2E3KH332MA3B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DE2E3KH332MA3B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~85°C, Package / Case:Radial, Disc, Voltage:250V, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:2, DE2E3KH332MA3B pinout, DE2E3KH332MA3B datasheet PDF, DE2E3KH332MA3B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DE2E3KH332MA3B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DE2E3KH332MA3B
KH 3300pF Ceramic Capacitor ±20% E 0.472Dia 12.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DE2E3KH332MA3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.472Dia 12.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is E.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 250V.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DE2E3KH332MA3B Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V