DE2E3KY102MA2BM01F
Mfr.Part #
DE2E3KY102MA2BM01F
Description
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
Stock
432
In Stock :
432
Lead Pitch :
5.0038mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Capacitance :
1000pF
Lead/Base Style :
Straight
Series :
KY
Max Operating Temperature :
85°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 5 months ago)
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
250VAC
Murata Electronics DE2E3KY102MA2BM01F
KY 1000pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc