DE2E3SA152MN3AT02F
Mfr.Part #
DE2E3SA152MN3AT02F
Description
CAP CER 1500PF 250V RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
250VAC
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Capacitance :
1500pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
DE2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Murata Electronics DE2E3SA152MN3AT02F
DE2 1500pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc