DE2E3KY472MB2BM01F
Mfr.Part #
DE2E3KY472MB2BM01F
Description
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL
Length :
10mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead/Base Style :
Straight
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Terminal Pitch :
5mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
250VAC
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Width :
5mm
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4700pF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Murata Electronics DE2E3KY472MB2BM01F
KY 4700pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DE2E3KY472MB2BM01F Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.394Dia 10.00mm.A component runs at 250V rated (AC) voltage (URac).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is E.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5.0038mm.
DE2E3KY472MB2BM01F Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
has rated (AC) voltage of 250V