DE2E3KY332MB2BM01F
Mfr.Part #
DE2E3KY332MB2BM01F
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Stock
90
In Stock :
90
Size Code :
3520
Length :
9mm
Terminal Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Style :
Straight
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Width :
5mm
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Voltage - Rated :
250VAC
Tolerance :
±20%
X1, Y2
Murata Electronics DE2E3KY332MB2BM01F
KY 3300pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DE2E3KY332MB2BM01F Overview
A 0.354Dia 9.00mm size/dimension program is available for this device.In operation, the component always has rated (AC) voltage of 250V.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is E.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DE2E3KY332MB2BM01F Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
has rated (AC) voltage of 250V