DE2E3KY332MA2BM01F
Mfr.Part #
DE2E3KY332MA2BM01F
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Stock
5
In Stock :
5
Length :
9mm
Width :
5mm
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Series :
KY
HTS Code :
Terminal Pitch :
5mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Pbfree Code :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Characteristics Code :
E
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Voltage - Rated :
250VAC
Packaging :
Bulk
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Coefficient :
E
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size Code :
3520
Capacitance :
3300pF
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Tolerance :
±20%
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Ratings :
X1, Y2
Murata Electronics DE2E3KY332MA2BM01F
KY 3300pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DE2E3KY332MA2BM01F Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm.(URac) of the component is always 250V.This coefficient equals E indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DE2E3KY332MA2BM01F Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
has rated (AC) voltage of 250V