DE2E3KY222MB3BM02F
Mfr.Part #
DE2E3KY222MB3BM02F
Description
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Capacitance :
2200pF
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Lead/Base Style :
Straight
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Length :
8mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Width :
5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Terminal Pitch :
7.5mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated :
250VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Lead Pitch :
7.493mm
Through Hole
Murata Electronics DE2E3KY222MB3BM02F
KY 2200pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc