DE2E3KY222MB2BM01F
Mfr.Part #
DE2E3KY222MB2BM01F
Description
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Stock
4
In Stock :
4
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250VAC
Terminal Pitch :
5mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Width :
5mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Size Code :
3220
Murata Electronics DE2E3KY222MB2BM01F
KY 2200pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DE2E3KY222MB2BM01F Overview
This device's program size/dimension is 0.315Dia 8.00mm.Capacitor always operates at 250V rated voltage (URac).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DE2E3KY222MB2BM01F Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
has rated (AC) voltage of 250V