DCO8W8S543G40LF
Mfr.Part #
DCO8W8S543G40LF
Description
DSUB POWER STB
D-Sub Connector Assemblies
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
40A
Number of Rows :
1
Number of Terminations :
8
Length :
68.94mm
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Housing Material :
Thermoplastic
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
20.73mm
Number of Ports :
1
Orientation :
RIGHT ANGLE
Contact Plating :
Gold
Datasheets
DCO8W8S543G40LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DCO8W8S543G40LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:8, DCO8W8S543G40LF pinout, DCO8W8S543G40LF datasheet PDF, DCO8W8S543G40LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DCO8W8S543G40LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.